ЧЕРВОНА СКРИПКА СТРАДІВАРІ – ЄДИНИЙ КОНЦЕРТ У КИЕВІ

Один з найвідоміших і найдорожчих інструментів у світі вперше у столиці України.

Елізабет Піткерн із США у супроводі симфонічного оркестру.

УВАГА! КОНЦЕРТ ПЕРЕНЕСЕНО У ЗВ'ЯЗКУ З КАРАНТИНОМ НА

12 вересня - Freedom Hall

КВИТКИ ВІД 750 ГРН

Чому варто відвідати концерт?

  • Червона скрипка (або «Червоний Мендельсон») – це один з найкращих концертних інструментів Антоніо Страдіварі. Доки ніхто не знає, як майстер 18-го століття  зміг досягти такого високого рівня у виробництві музичних інструментів.

  • Саме скрипка Мендельсона - головний герой однойменного оскароносного фільму «Червона скрипка».  У 2000-му році фільм отримав «Оскар» за найкращу музику. Саундтрек Джона Корильяно також буде звучати на нашому концерті.

  • Магічний «сильний» звук скрипки Страдіварі не можна досконало записати, а можна тільки почути наживо, тому що він має прямий вібраційний вплив на слухача.

ЩО ЦЕ ЗА СКРИПКА?

Легендарна «Червона Скрипка» або «Скрипка Мендельсона» - шедевр 18 століття від Антоніо Страдіварі. Її вартість оцінюють в десятки мільйонів євро. Вона входить до першої п'ятірки найдорожчих скрипок у світі. До 30-х років XX століття вона належала відомій родині Мендельсонів.

В основі цього інструменту знаходяться компоненти, які відрізняють його від інших скрипок видатного майстра. Даний факт став опорою для безлічі містифікацій про «душу» скрипки та домішки крові в її лаку. Одна з легенд лягла в основу голлівудського фільму «Червона скрипка».

Звучання «Червоної Скрипки» неможливо записати і передати через цифрові носії. Так як цифровий запис має «переривання», які мозок людини заповнює самостійно. «Жива» вібрація скрипки і її неповторний ефект можливо почути тільки при  живому виконанні.

ПРО СОЛІСТКУ

Солістка - Елізабет Піткерн грає на скрипці з 3-х років.

Примітно те, що тільки в 2003-му році, коли вона стала відомою скрипалькою, Елізабет зізналася, що вона - власник «Червоного Мендельсона».

Інструмент подарував дідусь Елізабет, який викупив його на аукціоні Christie's.

Сім'я Піткерн вважається однією з впливових та старовинних родин промисловців і фабрикантів у США.

Елізабет вважає своїм обов'язком подарувати магію звучання цього інструменту якомога більшій кількості людей.

Її чули найвідоміші сцени світу, а тепер почує і наш Freedom Hall.

«ОСКАР» ЗА КРАЩУ МУЗИКУ В КІНОСТРІЧЦІ «ЧЕРВОНА СКРИПКА»

Історія інструменту стала сюжетом для фільму канадського режисера Франсуа Жерара «Червона скрипка». Він отримав численні нагороди в області кіномистецтва, в тому числі премію «Оскар» 2000-го року за кращу музику в кіно.

Фільм розповідає нам про створення найвеличнішого в історії інструмента - «Червоної скрипки», яка, в підсумку, вершить долі музикантів, які нею, як їм здається, володіють. За чотириста років існування вона подорожує по всьому світу та спостерігає за метушнею людства, за народженням і смертю геніїв.

ОРКЕСТР ТА ДИРИГЕНТ

Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський», є першим і єдиним в Україні професійним академічним державним молодіжним симфонічним оркестром.

У 1994 році на Європейському Музичному Фестивалі в Копенгагені (Данія) цей оркестр був визнаний кращим молодіжним симфонічним оркестром Європи.

Молодіжний оркестр є постійним учасником престижних музичних конкурсів та фестивалів в Європі і світі.

За вагомий внесок у розвиток і збагачення української культури, утвердження національних ідеалів музичної творчості в контексті третього тисячоліття і забезпечення професійного зростання талановитої творчої молоді, в 2008-му році Молодіжному симфонічному оркестру присвоєно статус академічного.

У концертному сезоні 2019 - 2020 року оркестр виступає з відомим диригентом Сергієм Лихоманенком. У пресі Лихоманенка називають музикантом нової епохи. Молодий, амбітний діяч культури, шоу-бізнесу та кінематографу. Він режисер власних шоу, кінокомпозитор та продюсер молодих артистів.

КУПИТИ КВИТОК НА КОНЦЕРТ ЧЕРВОНОЇ СКРИПКИ

12 вересня - Freedom Hall

КВИТКИ ВІД 750 ГРН