Один з найдорожчих музичних інструментів у світі вперше прозвучить у Києві 12-го квітня

Легендарна «Червона скрипка» або «Скрипка Мендельсона» - шедевр 18-го століття Антоніо Страдіварі - прозвучить у Freedom Hall 12-го квітня у супроводі симфонічного оркестру. За оціночними даними багатьох експертів, зараз вона – один з найдорожчих музичних інструментів у світі. Якщо би вона була виставлена на аукціон, ціна могла досягти 20-30 мільйонів доларів США. Але наразі інструмент не продається.

Інструмент з історією

Свою популярність скрипка отримала завдяки бездоганному звуку та цікавій історії, яка лягла в основу фільму «Червона Скрипка» канадського режисера Франсуа Жирара (1998 р.) У 2000 році стрічка отримала премію «Оскар» за найкращу музику до кінофільму.

Майже 200 років місцезнаходження та власники скрипки були невідомі. На початку 20-го століття вона віднайшлась та «оселилася» у будинку Мендельсонів, саме до цієї сім’ї належав композитор Фелікс Мендельсон. З того часу інструмент стали також називати «Скрипка Мендельсона».

Солістка

У 1990-му році на аукціоні Christie's of London скрипка була придбана сім’єю Піткерн та подарована 16-річній Елізабет. Особистість та діяльність Елізабет Піткерн постійно викликають інтерес ЗМІ усього світу. Елізабет Піткерн – одна з найпопулярніших музикантів Сполучених штатів Америки. Вона багато гастролює як виконавиця та як власниця «Червоного Мендельсону». Ії родині належить відома корпорація PPG Industries. Крім концертної діяльності Елізабет активно займається благодійністю.

Організатори

Організатором заходу виступає єдиний в Україні Молодіжний академічний симфонічний оркестр  «Слобожанський» (м.Харків) та відомий диригент з Києва - Сергій Лихоманенко. У 1994 році на Європейському Музичному Фестивалі в Копенгагені (Данія) цей оркестр був визнаний кращим молодіжним симфонічним оркестром Європи.

У концертному сезоні 2019 - 2020 року оркестр виступає з відомим диригентом Сергієм Лихоманенком. У пресі Лихоманенка називають музикантом нової епохи. Молодий, амбітний діяч культури, шоу-бізнесу та кінематографу. Він режисер власних концертів та шоу, продюсер молодих артистів. Головний диригент та художній керівник Eclectic Sound Orchestra та оркестру «Київ Гранд Классік».