+38 050 351 85 25

Київ ● Харків ● Львів

+38 050 351 85 25

Київ ● Харків ● Львів

“Код Косенка” зазвучав з нашим оркестром

  • 29.12.2020

Eclectic Sound Orchestra реалізував проект спільно з маркетинг-арт-агенцією KLM та фінансовій підтримці Українського культурного фонду – «11 етюдів у формі старовинних танців» Віктора Косенко Цей твір є важливим етапом еволюції художнього мислення Віктора Косенка. Цикл став сплавом зі стильових особливостей старовинних танців, національних елементів та індивідуального почерку композитора. А нова оригінальна оркестровка якомога повніше розкриває цей твір за допомогою насиченості звучання саме симфонічного оркестру, зі збереженням первинної особливості твору та принципом звучання мелодії на фортепіано. В «Етюдах…» українські народні мотиви вдягнені у форму старовинних танців. Нова редакція оркестровки з органом по-новому розкриє семантику цих чудових музичних шедеврів. Нижче за посиланням можна подивитися повну версію у запису.

Офіційна сторінка музичного проекта за участю оркестра Eclectic Sound Orchestra за посиланням “Код Косенка”. Саме там можна побачити та завантажити всі наявні на сьогодні партитури та партії у вільному доступі, як для вивчення, так і для виконання. Це стало мождиво завдяки співпраці з Українським культурним фондом.

Що ви побачите?

Нова версія циклу Віктора Косенка виконується експериментальним оркестром Eclectic Sound Orchestra під орудою диригента Сергія Лихоманенка. Основна філософія симфонічного оркестру лежить у ідеї поєднання різних поліжанрових елементів та епох. Колектив відомий в Україні своїми концертними програмами з використанням різних типів відео-контенту в тому числі концертами у планетаріях України з використанням відео у форматі 360 (FullDome). 

Проект «Код Косенка» реалізується у співпраці з громадською спілкою  «Сучасне Українське Кіно» (СУК) аби вкотре довести взаємозв‘язок мистецтв та сприяти поширенню українського -кіно та музичного контенту, а головне – налагодити співпрацю композиторів, музикантів та режисерів. Використання відеоряду з 11 кінострічок на великих екранах українських режисерів концептуально доповнили та по-новому «розкрили» естетичне та філософське сприйняття класичних творів.

Сам Косенко працював кінокомпозитором на етапі становлення українського національного кінематографу, був блискучим піаністом, навіть коли доводилося заробляти на життя ілюструванням німих кінофільмів. Кажуть, глядачі бігали з кінотеатру до кінотеатру, щоб почути його гру.

Хто це створив?

Продюсер, диригент та художній керівник проекту «Код Косенка» – Сергій Лихоманенко. Молодий, амбітний діяч культури, шоу-бізнесу та кінематографу. Сергій керував командою композиторів для створення та запису саундтреків до художніх фільмів «Чунгул» та «Історія незалежності України». З 2011 року віддано пропагує українську академічну музику, очолює національний фестиваль обдарованої молоді «Таланти нації», керує фондом підтримки музикантів «Київ Гранд Классік», досліджує та реставрує українську музику першої половини XX століття. Є членом президії Всеукраїнської асоціації джазу та кіноакадеміком Української кіноакадемії, диригентом Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський».

Аранжувальник та виконавець на органі – ­Євгеній Жаку – музикант, композитор, автор аранжувань, органіст та піаніст. Керівник композиторського напрямку Eclectic Sound Orchestra. Створює різнопланову музику до фільмів, серіалів, пісень, авторську музику для різноманітних заходів, з використанням симфонічного оркестру різних складів, джаз бендів  в жанрах, які об’єднують класичну музику з сучасними напрямками. У творчості є органна, фортепіанна музика, а також музика для симфонічного оркестру.

Амбіції та плани

Втілення концертів «Код Косенка» стало можливим за допомогою співпраці із Українським Культурним Фондом. Надалі творці «Код Косенко» планують задіяти проект у фестивалях. Шоу буде розширятися та еволюціонувати. А після послаблення карантинних обмежень музиканти проведуть турне Україною.

В рамках проекту було створено сайт kosenko.in.ua де для широкого загалу публікується відео, текстова та нотна інформація проекту. Саме на сайті для вільного доступу опубліковані 3 варіанти оркестрового аранжування «Одинадцяти етюдів у формі старовинних танців» та оригінальний клавір. Найближчим часом буде відкрита найбільш повна онлайн-бібліотека публіцистичних та наукових творів про життя та діяльність видатного українця, митця Віктора Степановича Косенка. 

Жива музика на благодійний аукціон

Музиканти Eclectic Sound Orchestra долучились до збору коштів на благодійному аукціоні в центрі…
Читать далее...

Зробити музичне шоу: “РокОрганум” підкорює Львів

Організувати виїздний концерт, підготувати нотний матеріал для оркестру, організувати роботу оркестру. Авторські аранжування…
Читать далее...